ورود به حساب کاربري

ویژگی های لنت ترمز الیگ

مزیت لنتهای ترمز ELIG :


1-      عکس العمل سریع در مواقع اضطراری بدون ایجاد کشش و صدای ناهنجار

2-      گیرائی فوق العاده با توجه به شرایط آب و هوایی ایران )

3-      بدون آزبست (مواد سرطان زا)

4-      بدون ایجاد گرد و غبار سیاه رنگ ناشی از سایش لنت بر روی رینگ چرخ ها

5-      برتری از لحاظ طول عمر ،فاصله ترمز گیری و بی صدا بودن نسبت به سایر لنت های ترمز  ، 

6-      در هنگام گرم شدن ديسك و لنت ، مواد سراميكي حرارت را به بطور در سیستم ترمز  تقسيم مي نمايند.

7-      دارا بودن ضریب خوردگی پایین تر نسبت به لنت های معمولی دارد.

8-      اختصاصی بودن لنتها نسبت به انواع خودروها . ( از نظر مواد تشکیل دهنده )

9-      صرفه اقتصادی بالا

لنت ترمز

ویژگی های لنت ترمزالیگ

لنت ترمز
نسل دوم مواد سرامیکی
نسل دوم مواد سرامیکی هویت خود را از تولیدکنندگان Caliper  و هم چنین تعمیرگاه هاا بدست آورده و  وبازار خدمات پس از فروش نیز این نوع مواد سرامیکی را مورد تایید و تحسین خود قرار داده است.این فرمولاسیون که تحت آزمایشات مختلفی قرار گرفته است باعث تمیز ماندن دیسک چرخ ها و سروصدای کمتر لنت وطول عمر بالاتر آن می شود.

 

لنت ترمز


سری Sinter

لنت ترمز
آلیاژهای فلزی، عمدتا برنز، لنت های ترمزحاوی مواد  Sinter ما را تشکیل می دهند که  تحت دما و فشار بالا ساخته شده اند و از کیفیت بالایی در مقاومت در برابر ساییدگی و اصطکاک برخوردار می باشند. این آلیاژهای فلزی عمر طولانی و استقامت بالایی در برابر  حرارت دارند . به طور معمول، مواد Sinter  درساخت لنت های اورجینال   استفاده می شود.

از طریق پژوهش و توسعه، Elig فرمولهای مختلفی برای سبک های مختلف رانندگی ساخته  است که از جمله اهداف آن می توان  برای مثال به ، آسیب اندک و ناچیز به دیسک ها و سر و صدا یا اصطلاحا سوت کشیدن کمترو مقاومت بالای لنت ( از لحاظ اقتصادی به صرفه)  اشاره کرد .درجات مختلف متریال به کار رفته برای مدل های مختلفی از لنت ها استفاده می شود. هر درجه متریال ترکیبات مختلفی برای کاربرد های خاص دارد  . این تنوع متریال سبک های متنوعی از رانندگی را تحت پوشش قرار می دهد، از رانندگی در سطح جاده تا مسابقات ورزشی( استفاده از ترکیباتSport(S) و  Racing و  Sport plus نیازمند دیسک چرخ با متریال مخصوص می باشد.) . 

مواد Sinter  و سرامیکی Elig  به یک  اندازه سازگار با محیط زیست در تولید و استفاده می باشند. آنها 100٪ بدون آزبست هستند.آزبست ماده مضر وسرطانی بسیار خطرناکی  است که استفاده از آن درلنت ترمزهای ارزان قیمت از نظر صرفه اقتصادی بسیار رایج است  اما در بسیاری از کشورهای توسعه یافته استفاده از این ماده در محصولات تولیدی ممنوع شده است.در مواد سایشی مورد استفاده کمپانی الیگ هیچ گونه آزبستی به کار نرفته است که باعث شده محصولات این کمپانی سازگار با محیط زیست شده و هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ایجاد نکنند.تمام مواد استفاده در این لنت همگی طبیعی وبدون استفاده از مواد شیمیایی سرطانزا می باشد.


رزین اپوکسی در حالت معمول  برای خم کردن مواد سایشی به سمت پشت صفحه لنت  استفاده می شود ، در عین حال صفحه پشتی NRS  و قلاب های طراحی شده روی صفحه لنت با روش مکانیکی باعث تقویت یکپارچگی وانسجام  مواد سایشی می شود.. این ماده به لنت عمر طولانی و ثبات داده که صدای حاصل از لنت را کاملا از بین میبرد. . به دلیل استفاده از مواد سازگار با محیط زیست در ساخت این لنت ، محصولات این کمپانی به اهداف حفاظت زیست محیطی نیز دست یافته اند.


 لنت ترمز

کاهش صدا

به منظور کنترل صدا وسوت کشیدن،  لنت های الیگ دقیقا با فن آوری شبیه سازی کامپیوتری روی مقیاس سنج های ما تست شده اند. این امر تضمین میکند که این کمپانی به  استاندارد بالای NHV  دست یافته تا نیازها و خواسته های دقیق ترین رانندگان را برآورده سازد.

 

شیم ESC


لنت ترمز


یکی ازبخش های حائز اهمیت در زمینه  کنترل صدا و سوت کشیدن لنت ، پیوند میان شیم و صفحه پشت است. مقاومت حرارتی مواد نیزدر اثربخشی سیستم ترمزسهم ویژه ای دارد. تکنولوژی ESC ترکیبی از هر دو مورد ذکر شده در فوق است(شیم و صفحه پشت). چندین لایه می تواند به طور موثر صدا و انتقال حرارت از رزونانس را تحت کنترل خود درآورد. طراحی شیم ملزم به در نظر گرفتن  کالیپر و عملکرد آن است که با نحوه قرارگیری مخصوص بخود  به  صفحه پشت لنت متصل می شود. سال های مدیدی ، Elig مواد لازم جهت تولید محصولات خود را از تامین کنندگان معتبر تهیه میکرد تا به هدف کنترل صدا و اصطلاحا سوت کشیدن دست یابد.در ضمن شرکت الیگ یکی از تامین کنندگان لنت ترمز آکیبانای ژاپن(AKB) ، هیتاچی ،و نیشمبو(MBK)  می باشد که برند های فوق از جمله بزرگترین تولید کنندگان لنت در جهان می باشد.
علاوه بر این الیگ یکی از تولیدکنندگان OEM شرکت خودروسازی GM ایالات متحده آمریکا می باشد. الیگ با تکنولوژی EFT منحصر به فرد خود امروزه قادر به ساخت انواع  لنت های ترمزوسایل نقلیه از جمله خودرو ، موتورسیکلت ،دوچرخه، ماشین آلات صنعتی ،کشاورزی و ترن های سبک و سنگین و باری  میباشد و شرکت آفاق خودرو موتور مفتخر است که برای اولین بار این لنت منحصر به فرد و بی نظیر را ( سرامیک واقعی ) وارد کشور عزیزمان ایران کرده ودر اختیار مشتریان علاقهمند قرار دهد.
امروزه کشورهای تازه به دوران رسیده صنعتی از جمله کره جنوبی ، هند ، چین ، مالزی و تایلند لنت ترمز هایی را با نام سرامیکی وارد بازار مصرفی جهان نموده اند که در حقیقت تنها نام سرامیکی را یدک میکشند و فاصله زیادی  با ویژگی های  یک لنت ترمز سرامیکی واقعی دارند. در ضمن چون ساخت وترکیب متریال این نوع لنت ها نیاز به کارشناسی دقیق دارند ، کارخانه های متوسط رو به پایین قادر به ساختن این گونه لنت ها نیستند وبعضا ساخت این گونه لنت ها برای آنها بسیار خطرناک می باشد .

شیار RDC

لنت ترمز

شیار عمدتا برای پراکندگی گرد و غبار از روی لنت است. طرح استاندارد RDC  برای هر لنت ترمزاز مرحله تست شبیه سازی کامپیوتری عبور خواهد کرد. شکل  Y شیار و کانال به منظور عملکرد بهتر  لنت های ترمز طراحی شده است. ظرفیت بالای شیار می تواند گرد و غبار ناشی از ترمز گیری شدید وناگهانی را پخش کند.


برچسب ها: الیگ لنت ویژگی مشخصات ترمز
محصولات  |   گالري  |   اخبار   |   تماس با ما نشانی: تهران- خیابان جمهوری- خیابان ملت- کوچه میر شریفی-پلاک 27- واحد 5 آفاق فکس: 36059817 تلفن: 36059817
ما را دنبال کنيد