ورود به حساب کاربري

پیام مدیریت

الیگ اولین لنت ترمز سرامیکی واقعی(بدون آزبست) در ایران

فروشندگان و مصرف کنندگان محترم لنت ترمز:    

 
احتراما به عرض میرساند، به رغم ادعاهای مطرح شده مبنی برتوقف واردات، تولید و استفاده از آزبست در کشور عزیزمان ایران، آزمایشات اخیر شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده آمار تکان دهنده ای از وجود آزبست، این ماده خطر ناک در لنت ترمز مورد استفاده در کشور میباشد. خودروها با هر بار ترمز کردن مقدارزیادی از این مواد سمی و سرطان زا را در ریه شهروندان وارد کرده و سلامتی آنها را با خطر جدی مواجه می کنند، زیرا آزبست خروجی از لنت ترمز در هوا به صورت معلق بوده و با چشم غیرمسلح دیده نمی شود و با هر بار تنفس وارد ریه می شود و مانند سوزن در داخل ریه جای باز کرده و از بین نمی رود و بعد از مدتی باعث ایجاد سرطان در افراد می شود .
شرکتهای تولید کننده لنت ترمز در دنیا برای از بین بردن آزبست در لنت های ترمز از مواد جدیدی بنام سرامیک استفاده می کنند. لنت سرامیکی یا همان( لنت سبز ) دوستدار محیط زیست بوده و هیچ گونه مواد آزبستی در آن موجود نمی باشد. مواد تشکیل دهنده این نوع لنت ها مخلوطی از سرامیک- تیتانیوم و یا سرامیک- کربن می باشد. 

مزایای استفاده از لنت سرامیکی

لنت ترمز سرامیکی در ترافیک های سنگین شهری بعد از چند بار ترمزگیری خاصیت ترمزگیری خود را از دست نداده و در سرعت های متفاوت به یک صورت عمل ترمز گیری را انجام می دهد. این محصول بوی بد لنت و صدای جیغ  را از خود ایجاد نمی کند که این عوامل همواره مشکل و دغدغه ی فروشندگان لنت ترمز و مصرف کنندکان آن به شمار می رود .
نکته قابل توجه این می باشد که در لنت های معمولی با ایجاد عمل ترمز و اصطکاک، لنت ترمز و دیسک چرخ ازبین می رود ولی این نوع لنت ها فقط بر اثر اصطکاک از بین رفته و به دیسک چرخ آسیبی نمی رساند .
لنت ترمز الیگ یکی از سازنده های لنت ترمز سرامیکی در کشور ژاپن می باشد که شرکت آفاق خودرو موتور(A.M.C ) محصولات لنت ترمز این شرکت را در بازار ایران عرضه کرده است. این شرکت پشتیبان محیط زیست و جزء اولین واردکنندگان لنت ترمز سرامیکی به کشورمان عزیزمان ایران می باشد. الیگ نسل جدیدی از لنت های ترمز را به جهانیان عرضه کرده است. به امید اینکه تمامی ایرانیان در مسیر حفظ و گسترش سلامت جامعه تلاش نمائیم.

مدیر فنی
رضا حسن زاده آفاقیبرچسب ها: لنت ترمز مدیریت الیگ مدیر رضا حسن زاده آفاقی
محصولات  |   گالري  |   اخبار   |   تماس با ما نشانی: تهران- خیابان جمهوری- خیابان ملت- کوچه میر شریفی-پلاک 27- واحد 5 آفاق فکس: 36059817 تلفن: 36059817
ما را دنبال کنيد